NA ŻYWO: Juventus - Bayern Monachium

Vidal i Ribery walczą o piłkę (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Po wygranej 2:0 na Allianz Arena Bayern Monachium jedzie do Turynu przypieczętować swój awans do półfinałów Ligi Mistrzów . Czy Juventus jest w stanie odrobić straty z pierwszego ćwierćfinału? Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
W Monachium zawodnicy Bayernu oszczędzili kibicom zbędnych emocji. Nie minęło jeszcze pół minuty, kiedy z dystansu uderzył David Alaba i Bayern objął prowadzenie. Dzieła zniszczenia dopełnił w drugiej połowie Thomas Mueller. Bawarczycy wygrali łatwo, pewnie i... stosunkowo nisko. Gospodarze mogli się pokusić o więcej goli, ale marnowali dobre okazje - zwłaszcza Arjen Robben.

Gospodarze dzisiejszego meczu oczywiście wierzą w to, że są w stanie odrobić straty. Przykład idzie z Barcelony i... ze Stambułu. W 1/8 finału FC Barcelona przegrała w pierwszym meczu z Milanem 0:2. W rewanżu odrobiła straty z nawiązką i odesłała Rossonerich do Mediolanu z bagażem czterech bramek. Wczoraj Galatasaray niemal odrobił straty z pierwszego meczu ćwierćfinałowego z Realem, który przegrał 0:3. W Stambule Turkowie prowadzili 3:1, ostatecznie mecz wygrali 3:2.

Faworytem do awansu jest mimo wszystko Bayern - zapas dwóch bramek to poważny argument. W razie wygranej Bayern będzie drugą - obok Borussii Dortmund - niemiecką drużyną w półfinałach tegorocznej Ligi Mistrzów. Bawarczycy jadą do Turynu zresztą w doskonałych humorach - są już mistrzami Niemiec. Tytuł po dwóch latach dominacji BVB odzyskali rekordowo szybko, bo już po 28 kolejkach.