NA ŻYWO: Borussia Dortmund - FSV Mainz

Robert Lewandowski podczas meczu z FSV Mainz (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała 2:0 (1:0) FSV Mainz w meczu 30. kolejki Bundesligi. Wynik meczu w pierwszej minucie meczu otworzył Marco Reus. W 87. minucie na 2:0 strzelił Robert Lewandowski.
Ciężko oprzeć się wrażeniu, że dla zespołu z Dortmundu dzisiejszy mecz ma przede wszystkim wymiar... treningowy. Borussia nie obroni już krajowego mistrzostwa - zapewnić sobie je w rekordowo szybkim tempie zdążył już Bayern Monachium.

W Westfalii najważniejszym piłkarskim tematem jest oczywiście środowy pojedynek w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. To już półfinał, siłą rzeczy mecz z Mainz schodzi na drugi plan. Borussia już w tym sezonie dwukrotnie rywalizowała z "Królewskimi" - w fazie grupowej. Mecz u siebie wygrała, w Madrycie z kolei zremisowała.

Na boisku powinniśmy dzisiaj zobaczyć wszystkich trzech Polaków grających na co dzień w Borussii Dortmund. Robert Lewandowski będzie mógł podtrzymać swoją strzelecką serię. Gdyby trafił do siatki, dzisiaj, byłby to taki dwunasty mecz z rzędu. Jesienią Polak strzelił Mainz dwie bramki.