NA ŻYWO: Manchester United - Aston Villa

Kadr z meczu Aston Villa - Manchester United (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United pokonał 3:0 (3:0) Aston Villę w meczu 34. kolejki Premier League. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Robin van Persie. Dzięki wygranej "Czerwone Diabły" po raz dwudziesty zostały mistrzem Anglii.
Podopieczni Sir Alexa Fergusona mogą dzisiaj zdobyć tytuł dzięki fatalnej niedzielnej porażce Manchesteru City z Tottenhamem na White Hart Lane. Jeszcze urzędujący mistrzowie Anglii prowadzili z "Kogutami" od piątej minuty, ale w drugiej połowie meczu dali sobie wbić trzy bramki w przeciągu zaledwie siedmiu minut.

Manchester United ma dzięki temu 81 punktów, a Manchester City tylko 68. Jeżeli gospodarze dzisiaj wygrają, "Obywatele" stracą nawet matematyczne szanse na obronę wywalczonego rzutem na taśmę tytułu z zeszłego roku.

Spotkanie wcale nie musi być jednak dla "Czerwonych Diabłów" lekkie, łatwe i przyjemne. Aston Villa zajmuje w tej chwili ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli i ma zaledwie trzy punkty przewagi nad osiemnastym Wigan. The Villans potrzebują dzisiaj trzech punktów równie mocno co Manchester United.