NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Dante i Lewandowski walczą o piłkę (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z Bayernem Monachium w meczu 32. kolejki Bundesligi. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Kevin Grosskreutz. W 23. minucie gola wyrównującego strzelił Mario Gomez. W 60. minucie rzut karny zmarnował Robert Lewandowski.
Pojedynki pomiędzy Borussią i Bayernem od kilku lat są największymi szlagierami w Bundeslidze. Pech chciał, że dzisiejsze spotkanie będzie prawdopodobnie jednym z mniej ciekawych w ostatnim czasie. Bawarczycy zapewnili już sobie mistrzostwo kraju, Borussia z kolei jest niemal pewna wicemistrzostwa.

Żaden z trenerów na pewno nie będzie chciał również odkryć kart przed finałem na Wembley. Jupp Heynckes nawet nie zabrał do Westfalii kilku ze swoich najlepszych zawodników: Robbena, Lahma, Ribery'ego i Schweinsteigera. Duże zmiany są prawdopodobne również w wyjściowej jedenastce Borussii: na pewno nie zagra Goetze, na boisku mogą się nie pojawić m.in. Reus, Gundogan oraz trójka Polaków. Trener Juergen Klopp mimo to zapowiedział, że dzisiejsze spotkanie potraktuje poważnie.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w tym sezonie. Jesienią w Bundeslidze na Allianz Arena padł remis 1:1 (bramki Goetze i Kroosa), a w Pucharze Niemiec wygrał Bayern po golu Robbena. Cieniem na dzisiejszym spotkaniu kładzie się sprawa transferu do Bayernu Mario Goetze. Reprezentant Niemiec z powodu kontuzji dzisiaj nie zagra, ale jego zmiana klubowych barw tylko zaogniła i tak napięte stosunki pomiędzy BVB i Bayernem.