NA ŻYWO: Atletico Madryt - FC Barcelona

Atletico Madryt - FC Barcelona
FC Barcelona pokonała 2:1 (0:0) Atletico Madryt w wyjazdowym spotkaniu 35. kolejki Primera Division. Wynik meczu w 51. minucie otworzył Radamel Falcao. Goście wyrównali w 72. minucie po golu Alexisa Sancheza. Zwycięstwo nowym mistrzom Hiszpanii dał Gabi, który w 80. minucie strzelił bramkę samobójczą. Boisko w drugiej połowie opuścił Leo Messi, który znowu odniósł kontuzję.
Barcelona zdobyła czwarty tytuł mistrzowski w ciągu pięciu lat dzięki równej grze przez cały sezon. Zwłaszcza pierwsza połowa kampanii ligowej była w wykonaniu Blaugrany doskonała - 17 wygranych i tylko jeden remis. Swoje trzy grosze dołożył jednak również Real Madryt. Wczorajszy remis "Królewskich" z Espanyolem był kolejnym dowodem na kulejącą grę byłych mistrzów Hiszpanii w tym sezonie na wyjazdach.

Pierwszy sezon jako trener FC Barcelony Tito Vilanova może więc mimo wszystko uznać za udany. Nie powtórzył oczywiście wyniku Pepa Guardioli, który na dzień dobry zgarnął wszystko co się dało, ale z stolicy Katalonii z pewnością cieszą się z powrotu tytułu mistrzowskiego. FC Barcelona gra już w tym sezonie tylko o rekordy. Jeżeli wygra ostatnie cztery spotkania, zakończy sezon z setką punktów na koncie.

Dla Atletico dzisiejsze spotkanie to rozgrzewka przed finałem Pucharu Króla, w którym podopieczni Diego Simeone zmierzą się z Realem. Rojiblancos nie są już w tak dobrej formie jak jesienią, kiedy byli w stanie utrzymać w lidze szalone tempo narzucone przez FC Barcelonę. Atletico zimą zanotowało spadek formy spowodowany grą na trzech frontach (La Liga, Copa del Rey, Liga Europy). Jej skutki widać do dzisiaj - w ostatnich siedmiu spotkaniach madrytczycy wygrali tylko trzykrotnie.

Według hiszpańskiej prasy w końcu do pierwszego składu FC Barcelony wróci Lionel Messi. Argentyńczyk ma już 46 bramek w tym sezonie ligowym i jest na najlepszej drodze do pobicia własnego rekordu bramkowego (50 goli) z zeszłego sezonu.