Otwarcie Maracany: Brazylia i Anglia na remis

Neymar (fot. Andrew Cowie / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Brazylia zremisowała 2:2 w meczu towarzyskim z reprezentacją Anglii. Mecz uświetnił otwarcie nowej, przebudowanej Maracany - podaje Sport.pl.
W pierwszej części gry stroną przeważającą byli Brazylijczycy. Gospodarze nie potrafili jednak przekuć swoich okazji strzeleckich na bramki.

Strzelanie po przerwie rozpoczął w 57. minucie Fred. Hernanes uderzył z dystansu, a piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Freda, który z bliska dobił ją do bramki. Dziesięć minut później precyzyjnym, mierzonym strzałem tuż przy słupku bramkarza Canarinhos pokonał Oxlade-Chamberlain. W 79. minucie wkręcił z dystansu piłkę w prawy górny róg bramki Wayne Rooney. Gospodarzom udało się odrobić straty - w 82. minucie Paulinho wykorzystał dośrodkowanie i uderzył celnie z powietrza. Co ciekawe, Brazylijczyk w sezonie 2007-2008 występował w... ŁKS-ie Łódź.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Na otwarcie nowej Maracany Brazylijczykom nie udało się wygrać meczu.