Lista strat Borussii: trener, bramkarz, obrońca i... dwa zęby

Rozpaczliwa interwencja Langeraka (fot. AGENZIA ALDO LIVERANI SAS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund rozpoczęła tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów od porażki 1:2 z włoskim Napoli. Warto zauważyć, że ubiegłoroczni finaliści mieli podczas meczu ogromnego pecha. Borussia straciła trenera, obrońcę i bramkarza. Drugi bramkarz z kolei... ukruszył dwa zęby.
Westfalski zespół dał sobie strzelić pierwszą bramkę już w 30. minucie meczu. Okoliczności utraty gola rozsierdziły szkoleniowca BVB, Juergena Kloppa, który rozładował swoją złość na arbitrze. W efekcie Klopp został odesłany na trybuny.

To był jednak dopiero początek pasma nieszczęść BVB. Pod koniec pierwszej połowy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Mats Hummels, a po chwili czerwoną kartkę obejrzał Roman Weidenfeller. Bramkarz BVB interweniował przed polem karnym i zagrał ręką.

Mitchell Langerak, który zastąpił między słupkami Weidenfellera, skapitulował tylko przy uderzeniu Insigne z rzutu wolnego. Jakby tego było mało, australijski golkiper przy próbie interwencji nieszczęśliwie wylądował twarzą na słupku. Po meczu Australijczyk przyznał, że podczas interwencji... ukruszył dwa zęby.