NA ŻYWO: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Zawodnicy Legii (fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news)
Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław na własnym stadionie 2:1 w meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik meczu otworzył w 5. minucie Paixao, jednak jeszcze w pierwszej połowie gospodarze odrobili straty po bramce Jodłowca. Bramkę na wagę trzech punktów dla Legii zdobył w 77. minucie Rzeźniczak.
Legia Warszawa w sobotę będzie miała okazję powiększyć przewagę w tabeli nad rywalami. Drużyna trenera Jana Urbana w dziewięciu dotychczasowych meczach odniosła siedem zwycięstw, co daje "Wojskowym" bardzo dobry bilans. Śląsk Wrocław w poprzedniej kolejce przegrał przed własną publicznością z Cracovią 0:3 i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Warszawski zespół ma problemy kadrowe, więc szkoleniowiec będzie musiał szukać alternatywnych rozwiązań. Co prawda do pełnej dyspozycji powrócił już Jakub Wawrzyniak, jednak niezdolni do gry nadal są Inaki Astiz, Dossa Junior, Jakub Kosecki oraz Marek Saganowski. Wrocławska drużyna przyjedzie do stolicy bez pauzującego za czerwoną kartkę Rafała Gikiewicza.

Pojedynki pomiędzy Legią a Śląskiem zasługują już na miano jednych z najbardziej prestiżowych w T-Mobile Ekstraklasie. Oba kluby walczyły w tym roku w europejskich pucharach i zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w spotkaniach z silniejszymi rywalami. "Wojskowi" rozpoczęli już swoją przygodę z fazą grupową Ligi Europy, jednak w pierwszym meczu musieli uznać wyższość włoskiego Lazio.

Faworytem sobotniego spotkania jest Legia, która w obecnym sezonie ligowym pomimo dwóch wpadek prezentuje się znakomicie. Śląsk ma wzloty i upadki, ale jeśli chce wywalczyć punkty w Warszawie musi pokazać pełnię swoich możliwości.