NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Hannover 96

Borussia Dortmund pokonała Hannover 96 1:0 w meczu 9. kolejki Bundesligi. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego już w czwartej minucie Marco Reus.
Porażka Borussii Dortmund z jej imienniczką z Mönchengladbach była niemiłym zaskoczeniem dla kibiców BVB, którzy z pewnością mogli być usatysfakcjonowani początkiem sezonu w wykonaniu zespołu Juergena Kloppa. W efekcie broniący tytułu mistrzowskiego Bayern jest w tabeli dwa punkty przed westfalską drużyną. Pierwszy z przewagą trzech oczek jest aktualnie Bayer - ale ten zespół ma za sobą jedno spotkanie więcej, z którym zresztą nie wiadomo co się stanie po absurdalnym uznaniu przez arbitra "gola" Stefana Kiesslinga, który w piątkowy wieczór trafił... w boczną siatkę.

Mecz Borussii i Hannoveru to także starcie polskich napastników - Roberta Lewandowskiego i Artura Sobiecha, którzy w tym sezonie strzelili dla swoich zespołów odpowiednio osiem i dwa gole. Obu najprawdopodobniej zobaczymy na murawie od pierwszej minuty.

Dla gospodarzy problem może dzisiaj stanowić przede wszystkim plaga kontuzji. Zabraknie oczywiście Łukasza Piszczka, który dopiero wznawia treningi po operacji i raczej w tym roku już nie zagra. Zabraknie także tak podstawowych zawodników dla Juergena Kloppa jak Sebastian Kehl, Marcel Schmelzer czy Ilkay Gundogan.

Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30. Zawody poprowadzi sędzia Peter Gagelmann.