NA ŻYWO: Chelsea Londyn - Atletico Madryt

Kadr z pierwszego meczu (fot. ALEX CID-FUENTES / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Atletico Madryt wygrało z Chelsea Londyn 1:3 i zagra w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie po bramce Torresa, ale tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Lopez. W 60. minucie z rzutu karnego na 1:2 trafił Costa, a ostateczny wynik spotkania ustalił w 72. minucie Turan.

W pierwszym meczu pomiędzy Chelsea i Atletico padł bezbramkowy remis. Drużyna Jose Mourinho zaprezentowała żelazną grę w defensywie, ale w środę z pewnością obrona nie będzie kluczowa w taktyce Chelsea. Na Stamford Bridge rozstrzygnie się, kto awansuje do finału Champions League.

Sztab szkoleniowy angielskiej drużyny walczył z czasem, aby postawić na nogi kluczowych piłkarzy. Kontuzjowani byli Petr Cech, John Terry, Samuel Eto’o oraz Eden Hazard. Cała czwórka jest już do dyspozycji Mourinho. Z kolei Atletico w ogóle nie może narzekać na problemy kadrowe. Diego Simeone nie będzie mógł skorzystać tylko z pauzującego za kartki Gabiego.

Mimo że faworytem środowego półfinału Ligi Mistrzów jest Chelsea, która gra na własnym boisku, Jose Mourinho podchodzi do Atletico z dużym respektem. – Przy wyniku 0:0 w pierwszym meczu szanse są równe. My gramy u siebie, ale ten remis jest dobry dla Atletico, nie dla nas – powiedział Mourinho.

Diego Simeone liczy, że jego zespół sprawi niespodziankę w starciu z Chelsea. – Moi piłkarze są podekscytowani i gotowi do gry. Wiemy, że będzie ciężko, ale my chcemy iść do przodu i uzyskać pozytywny wynik – skomentował trener Atletico.

Czekają nas wielkie emocje na Stamford Bridge. W środę wyjaśni się, czy Real zagra w finale Ligi Mistrzów przeciwko swojemu dawnemu trenerowi, czy może będziemy świadkami derbów Madrytu? Początek spotkania Chelsea Londyn – Atletico Madryt o 20:45.