T-ME: Śląsk ograł Cracovię. Ósmy mecz bez porażki

Kadr z meczu Śląsk - Cracovia (fot. Sebastian Borowski / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Śląsk Wrocław pokonał Cracovię 1:0 w meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i utrzymał się na pozycji "lidera" grupy spadkowej. Wrocławianie nie przegrali już ósmego meczu z rzędu, a od siedmiu nie stracili ani jednej bramki - podaje Sport.pl.
Spotkanie z powodu ogromnej ulewy, która przeszła nad Wrocławiem, było zagrożone, ale ostatecznie udało się je rozegrać. Zabrakło jednak wielu kibiców, którzy nie dotarli na stadion przez zalane miasto. W efekcie pojedynek obserwowało tylko 6 tys. osób.

Jedynego gola meczu strzelił w 32. minucie Dudu Paraiba. Piłkę podał mu po... rzucie wolnym Sebastian Mila. Brazylijczyk huknął z 30 metrów, a piłka odbiła się od Papadopulosa i całkowicie zmyliła Krzysztofa Pilarza.

Na zakończenie sezonu podopieczni Tadeusza Pawłowskiego doszli do wysokiej formy. Śląsk nie przegrał już ośmiu spotkań z rzędu, a Marian Kelemen nie stracił bramki od 653 minut.