NA ŻYWO: Szwajcaria - Ekwador

Antonio Valencia (fot. Brooks Von Arx / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W pierwszym meczu grupy E Szwajcaria pokonała Ekwador 2:1. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Enner Valencia. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Admir Mehmedi. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w ostatnich sekundach meczu Haris Seferovic.

Patrząc na miejsce Szwajcarii w rankingu FIFA można stwierdzić, że to drużyna aspirująca do gry o najwyższe cele. Reprezentacja selekcjonera Ottmara Hitzfelda plasuje się na szóstej pozycji. Świetny wynik Helwetów w tym zestawieniu nie jest dziełem przypadku, ponieważ w ostatnich 20 spotkaniach przegrali tylko dwa razy. Ich słabością są jednak mecze o stawkę. Cztery lata temu w RPA Szwajcaria wygrała z Hiszpanią, ale zremisowała z Hondurasem i przegrała z Chile. To nie wystarczyło, aby zagrać w kolejnej fazie turnieju.

Ekwador po raz trzeci zagra na mundialu. W 2002 roku zaliczył dwie porażki i zanotował zwycięstwo z Chorwacją. Cztery lata później drużyna trenera Reinaldo Ruedy dotarła do 1/8 finału, a w fazie grupowej pokonała m.in. Polskę 2:0. W Ekwadorze największą gwiazdą jest pomocnik Manchesteru United Antonio Valencia.

Mecz Szwajcaria Ekwador rozegrany zostanie w położonej 1000 metrów nad poziomem morza Brasilii. Sędzią tego spotkania będzie Rawszan Irmatow z Uzbekistanu.

Początek meczu Szwajcaria – Ekwador o 18:00.