NA ŻYWO: Hiszpania - Chile

Reprezentacja Hiszpanii (fot. Yang Lei / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Hiszpania przegrała z Chile 0:2 i nie ma już szans na wyjście z grupy na mundialu w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Eduardo Vargas, a wynik spotkania w końcówce pierwszej połowy ustalił Charles Aranguiz.

Trudno uwierzyć, że jeśli Hiszpania przegra mecz z Chile pożegna się z mundialem, ale fakty dla drużyny selekcjonera Vicente del Bosque są bezlitosne. „La Furia Roja” przegrała z Holandią aż 1:5 i teraz musi postawić wszystko na jedną kartę. Tylko trzy punkty sprawią, że aktualni mistrzowie świata będą mogli walczyć o wyjście z grupy. Pamiętajmy jednak, że cztery lata temu w RPA Hiszpania również przegrała pierwszy mecz. Poległa wtedy ze Szwajcarią 1:0, ale jak wiadomo potem wszystko potoczyło się zgodnie z planem ekipy Del Bosque.

Chile do meczu z Hiszpanią przystępuje po wygranej z Australią 3:1. Po raz kolejny wypada przywołać mundial w RPA – wtedy Chile także mierzyło się z Hiszpanią, a zwycięstwo zanotowała drużyna z Półwyspu Iberyjskiego, która wygrała 2:1. Trener Jorge Sampaoli, który słynie z perfekcyjnego przygotowania taktycznego musi znaleźć sposób, aby niekorzystny wynik nie powtórzył się w Brazylii.

Mecz zostanie rozegrany na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro. Arbitrem spotkania będzie Mark Geiger z USA. Relację NA ŻYWO we Wprost.pl zaczynamy o 21:00.