NA ŻYWO: Australia - Hiszpania

Reprezentacja Hiszpanii (fot. Wang Lili / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Hiszpania pokonała Australię 3:0 w meczu grupy B na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 36. minucie David Villa. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Fernando Torres i Juan Mata. Dla obu drużyn był to pożegnalny mecz na mundialu.

Mecz Australia – Hiszpania będzie starciem dwóch wielkich przegranych tego mundialu. W grupie B z sześcioma punktami na koncie prowadzą Holandia i Chile. Australia i Hiszpania pozostają bez zwycięstwa.

Hiszpanie o brazylijskim mundialu z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Drużyna selekcjonera Vicente del Bosque miała walczyć o obronę tytułu z 2010 roku, a musi pakować walizki już w fazie grupowej. W pierwszym meczu na mistrzostwach świata „La Furia Roja” przegrała z Holandią aż 1:5. Wszyscy wierzyli jednak, że Hiszpania podniesie się z kolan i wróci do formy. W meczu z Chile było jednak jeszcze gorzej. Hiszpanie polegli 0:2 i mogli już zapomnieć o awansie do 1/8 finału.

Sfrustrowani kibice chcą zmian w kadrze zespołu Del Bosque. Można się spodziewać, że takie gwiazdy jak Xavi, David Villa, czy Fernando Torres pójdą w końcu w odstawkę. Ich miejsce zajmą młodsi, którzy będą musieli stworzyć nową jakość reprezentacji Hiszpanii.

Australia zmagania na mundialu w Brazylii rozpoczęła od porażki z Chile 1:3. Potem piłkarze z Antypodów mierzyli się z Holandią i mimo przegranej 2:3 pokazali się z bardzo dobrej strony. Zespół Ange Postecoglou był o krok od sprawienia sensacji, ale ostatecznie Oranje zgarnęli trzy punkty w tym spotkaniu.

Mecz Australia – Hiszpania na stadionie Da Baixada w Kurytybie będzie miał znaczenie tylko symboliczne. Hiszpanie zagrają o zachowanie twarzy, a Australijczycy mogą pokusić się o sprawienie sensacji. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o 18:00.