NA ŻYWO: Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej

Grecja (fot. Lui Siu Wai / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu grupy C na mistrzostwach świata Grecja pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1. Wynik spotkania otworzył w 42. minucie Andreas Samaris, ale w drugiej połowie do remisu doprowadził Wilfried Bony. Gola na wagę zwycięstwa z rzutu karnego w końcówce meczu zdobył Georgios Samaras. Tym samym Grecja awansowała do 1/8 finału mundialu w Brazylii.

Grecja na mundialu w Brazylii przegrała pierwszy mecz z Kolumbią 0:3, a później tylko bezbramkowo zremisowała z Japonią. Z drużyną z Azji poradziło sobie za to Wybrzeże Kości Słoniowej, które wygrało 1:2. Iworyjczycy co prawda przegrali z Kolumbią 1:2, ale teraz stają przed szansą wywalczenia awansu do 1/8 finału, ponieważ zajmują drugie miejsce w grupie. Sytuacja jest na tyle ciekawa, że do kolejnej rundy mundialu mogą awansować też Grecy, ale tylko w przypadku, gdy wygrają z WKS-em, a Japonia przegra, bądź zremisuje z Kolumbią. W przypadku wygranej Japonii decydować będzie różnica bramek ze wszystkich spotkań grupowych.

Grecja i Wybrzeże Kości Słoniowej z pewnością zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania. Mistrzowie Europy z 2004 stają przed historyczną szansą, ponieważ jeszcze nigdy nie awansowali z fazy grupowej mistrzostw świata. Grecy będą musieli jednak postawić na atak, a wiadomo, że portugalski trener Fernando Santos preferuje raczej defensywny styl gry.

Początek meczu Grecja – Wybrzeże Kości Słoniowej o 22:00. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Castelao w Fortalezie. Poprowadzi je arbiter z Ekwadoru Carlos Vera.