NA ŻYWO: Legia Warszawa - Celtic Glasgow

Legia Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa wygrała z Celtikiem Glasgow 4:1 w meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Goście objęli prowadzenie w 8. minucie po bramce McGregora, ale jeszcze przed przerwą dwa gole dla gospodarzy strzelił Miroslav Radović. W drugiej połowie Celtic grał w dziesiątkę, a dwa rzuty karne zmarnował Ivica Vrdoljak. W końcówce do siatki trafił jeszcze Michał Żyro, a wynik spotkania ustalił Jakub Kosecki.

Legia Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów grała z irlandzką drużyną Saint Patrick's Athletic FC. Dla „Wojskowych” ten etap rywalizacji o fazę grupową miał być formalnością, jednak w pierwszym spotkaniu przy Łazienkowskiej Legia z trudem wywalczyła remis 1:1. Choć sensacja wisiała w powietrzu, drużyna trenera Henninga Berga w rewanżu efektownie wygrała 5:0 i awansowała do kolejnej rundy. Teraz zagra z rywalem z wyższej półki. Celtic Glasgow to 45-krotny Mistrz Szkocji, dla którego awans do Champions League jest celem koniecznym do zrealizowania.

Polski zespół słabo rozpoczął rywalizację w T-Mobile Ekstraklasie. W pierwszym meczu Legia niespodziewanie przegrała z beniaminkiem – GKS-em Bełchatów 0:1. W 2. kolejce w starciu z Cracovią Mistrzowie Polski też musieli odrabiać straty, ale ostatecznie wygrali 3:1.

Przed meczem z Celtikiem trener Henning Berg ma tylko jedno zmartwienie. Pod znakiem zapytania stoi występ Dusana Kuciaka, który doznał kontuzji w ostatnim ligowym spotkaniu. Wydaje się jednak, że Słowak powinien być gotowy do gry. W przeciwnym razie, między słupkami zastąpi go Konrad Jałocha.

Choć to Celtic Glasgow jest faworytem w meczu z Legią, szkoleniowiec polskiego zespołu przekonuje, że „Wojskowi” nie stoją na straconej pozycji.

- Zadanie nie czeka nas łatwe, ale w futbolu nic nie jest niemożliwe. Naszym celem jest dążenie do tego, aby być na poziomie Mistrza Szkocji. Damy z siebie wszystko, aby ten dwumecz wygrać – powiedział Henning Berg.

Trener szkockiej drużyny Ronny Deila jest przekonany, że rywalizacja z Legią będzie niezwykle emocjonująca. - Dwumecz z polską drużyną będzie bardzo wyrównany. Jestem pewien, że czekają nas dwa fantastyczne widowiska – stwierdził Norweg.

Mecz Legia Warszawa – Celtic Glasgow rozpocznie się o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.