NA ŻYWO: Bayern Monachium - Szachtar Donieck

Robert Lewandowski (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium wygrał z Szachtarem Donieck 7:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bawarczycy pewnie awansowali do ćwierćfinału. Jedną bramkę zdobył Robert Lewandowski.

W pierwszym spotkaniu Bayern Monachium miał zapewnić sobie zaliczkę, aby spokojnie myśleć o rewanżu. Mecz zakończył się jednak bezbramkowym remisem. Mistrzom Niemiec zadanie utrudniła czerwona kartka, którą dostał Xabi Alonso. Oznacza to, że Hiszpan będzie pauzował w środowym spotkaniu.

We Lwowie Robert Lewandowski nie pojawił się na boisku od początku. Trener Josep Guardiola dał mu szansę dopiero w 75. minucie. Polak także nie znalazł sposobu na defensywę Szachtara Donieck. O tym kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów zadecyduje mecz na Allianz Arenie.

Szkoleniowiec bawarskiej drużyny jest pod wrażeniem gry Szachtara. Były trener Barcelony stwierdził, że gdyby klub z Ukrainy grał w Niemczech, mógłby walczyć o mistrzostwo. - Jeśli Szachtar grałby w Bundeslidze, rywalizowałby o tytuł. Nie pozwolimy im grać w ich stylu, bo będziemy skarceni. Musimy kontrolować przebieg wydarzeń i stworzyć więcej okazji podbramkowych niż w pierwszym meczu - powiedział Guardiola.

Oprócz wspomnianego Alonso w Bayernie nie zagrają Thiago Alcantara, Javi Martinez i Philipp Lahm. Nie doszli jeszcze do siebie po kontuzjach i występ w środowym meczu Champions League byłby dla nich ryzykowny. Trener Szachtara Mircea Lucescu nie ma wielu powodów do zmartwień. W Monachium nie stawi się jedynie Bernard. Pod znakiem zapytania stoją jedynie występy Iwana Ordeca i Sierhija Kriwcowa.

Trudno sobie wyobrazić, że Bayern wyląduje za burtą Ligi Mistrzów, ale wtorkowy rewanż Schalke 04 Gelsenkirchen z Realem Madryt pokazał, że wszystko się może zdarzyć. „Królewscy” przegrali 3:4, jednak ostatecznie zameldowali się w ćwierćfinale dzięki zaliczce z pierwszego meczu. Jak będzie w Monachium? Szachtar w tym roku jeszcze nie doznał porażki, więc Bawarczycy jeśli chcą awansować, muszą przerwać znakomitą passę rywali.

Początek relacji NA ŻYWO meczu Bayern Monachium – Szachtar Donieck o 20:45.