NA ŻYWO: Lech Poznań - Błękitni Stargard Szczeciński

Kadr z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Lech Poznań (fot. Adam Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań zagra w finale Pucharu Polski. „Kolejorz” odrobił straty z pierwszego meczu i pokonał Błękitnych Stargard Szczeciński 5:1. Bramki dla zespołu Macieja Skorży zdobyli Paulus Arajuuri, Dariusz Formella, Kasper Hamalainen i Dawid Kownacki. Jedno trafienie dla Błękitnych na swoje konto zapisał Piotr Wojtasiak.

Pierwszy mecz pomiędzy Lechem Poznań a Błękitnymi Stargard Szczeciński przejdzie do historii. „Kolejorz” objął prowadzenie w 9. minucie po bramce Zaura Sadajewa, ale w drugiej połowie podopieczni Macieja Skorży skompromitowali się. Drugoligowcy wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie wygrali 3:1. Jednym z autorów sensacyjnego wyniku był Tomasz Pustelnik, który dwukrotnie trafił do siatki poznaniaków.

Treningi w święta i pełna mobilizacja

Poblamażu z Błękitnymi w Lechu nastąpiło małe trzęsienie ziemi. W szatni zjawił się prezes klubu, a trener zaplanował dodatkowe treningi. W Wielką Sobotę zespół z Bułgarskiej grał z GKS-em Bełchatów. Poznaniacy wygrali 2:1, ale potem wolnego nie było. W Wielkanoc wszyscy musieli stawić się w klubie. Skorża zapowiadał, że świąt nie będzie w ogóle. - Musimy się przygotować do niego jak najlepiej, dlatego trenujemy i w niedzielę, i w poniedziałek – mówił szkoleniowiec.

Kibice szturmują kasy

Kibice ze Stargardu Szczecińskiego szykują się do wyjazdu na mecz w Poznaniu. Zainteresowanie rewanżowym meczem półfinału Pucharu Polski przerosło najśmielsze oczekiwania. W czwartek na Inea Stadion może zawitać ponad dwa tysiące fanów Błękitnych. Wszystko dzięki dodatkowej puli biletów, którą Lech udostępnił sympatykom swoich rywali. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie 40 autokarów z kibicami Błękitnych.

Historia przeciw Lechowi

Ekipa z Poznania nie ma powodów do optymizmu. Można się spodziewać, że w czwartek od pierwszej minuty rzuci się do ataku, żeby za wszelką cenę odwrócić niekorzystny rezultat. W historii rozgrywek o Puchar Polski tylko trzy drużyny wywalczyły awans do kolejnej rundy, po porażce 1:3 w pierwszym meczu. W sukces podopiecznych Skorży wierzy jednak były napastnik Lecha Piotr Reiss. - Życzę Kolejorzowi, żeby zdecydowanie awansował do finału i myślę, że tak będzie – powiedział Reiss. - Kiedy piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego przyjadą do Poznania, gdzie na stadion przyjdą kibice Lecha, to nie będzie to takie spotkanie, jak ci chłopacy grali u siebie – dodał były napastnik, który w barwach Lecha zdobył dwa Puchary Polski.

Mecz Lech Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński w czwartek o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.