NA ŻYWO: Legia Warszawa - FK Kukesi

Kadr z pierwszego meczu FK Kukesi - Legia Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa wygrała z FK Kukesi 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Michał Kucharczyk. W dwumeczu „Wojskowi” zwyciężyli 4:0.
Spotkanie w Tiranie od początku było wyjątkowo dziwne - z powodu usterki po stronie albańskiego producenta sygnału kibice zarówno gospodarzy, jak i w Polsce nie obejrzeli pierwszej połowy. W 53. minucie piłkarze Legii skupili się w narożniku boiska, aby cieszyć się z gola, kiedy w ich stronę posypały się różne przedmioty. Wtedy w głowę trafiony kamieniem został Ondrej Duda. Słowak potrzebował pomocy medycznej i opuścił boisko na noszach, sędzia przerwał mecz, a piłkarze zeszli do szatni. Potem polska drużyna w eskorcie policji udała się do hotelu, a następnie na lotnisko.

Sprawa trafiła do Komisji Dyscyplinarnej UEFA i ostatecznie przyznano walkower ekipie z Łazienkowskiej. Rewanż ma się odbyć jednak zgodnie z planem. - Uważam, że o wyniku rywalizacji powinno decydować boisko. Tym bardziej żal incydentów w Tiranie ze strony miejscowych kibiców, przez które nie można było dokończyć pierwszego spotkania - powiedział prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Duda może grać

- To, co wydarzyło się w Albanii, nie było normalne, ale wokół Legii zawsze dzieje się bardzo wiele. Spodziewaliśmy się, że UEFA podejmie taką właśnie decyzję - powiedział trener Legii Henning Berg. Duda na szczęście szybko doszedł do siebie. Pojawił się na boisku już w następnym ligowym meczu z Górnikiem Łęczna. W czwartkowym spotkaniu z FK Kukesi na pewno zabraknie Tomasza Jodłowca, który nie jest jeszcze gotowy do gry. Poza kadrą meczową jest też Ivica Vrdoljak. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji norweskiego szkoleniowca.

Rewanż formalnością?

Legia teoretycznie jest w komfortowej sytuacji, ale trener przekonuje, że trzeba zachować koncentrację do końca. - W Albanii wcale nie grało się łatwo, prowadziliśmy wprawdzie 2:1, ale rywale mieli sporo okazji bramkowych. Teraz spodziewamy się tego samego. Zagramy przeciwko dobrej drużynie, ale zrobimy wszystko, aby pokazać się z dobrej strony i awansować - stwierdził Berg.

Mecz 3. rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa - FK Kukesi w czwartek o 21:00. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.