NA ŻYWO: Manchester United - VfL Wolfsburg

Manchester United (fot. Philip Oldham / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United wygrał z VfL Wolfsburg 2:1 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. W 4. minucie prowadzenie niemieckiej ekipie dał Caligiuri, ale potem strzelali już tylko gospodarze. W 34. minucie Juan Mata trafił z rzutu karnego, a po przerwie wynik spotkania ustalił Chris Smalling.

W pierwszej serii spotkań Champions League Manchester przegrał na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:2. Był to wyjątkowo pechowy mecz dla angielskiej ekipy. Fatalnego złamania piszczeli doznał Luke Shaw, który wypadł z gry przynajmniej na pół roku. Podopieczni Louisa van Gaala prowadzili od 41. minuty, ale potem stracili dwa gole i wypuścili zwycięstwo z rąk. Wolfsburg wygrał z CSKA Moskwa 1:0 po bramce Juliana Draxlera. Niemiecki zespół razem z PSV stoją aktualnie na czele grupy B.

Lewandowski podciął skrzydła?

Manchester po wzlotach i upadkach jest liderem Premier League. Ma jeden punkt przewagi nad lokalnym rywalem – Manchesterem City. W gorszej sytuacji jest Wolfsburg. Zespół Dietera Heckinga w ostatniej kolejce zremisował z Hannoverem 96 1:1, ale wszyscy mają w pamięci to, co stało się 22 września w meczu 6. kolejki Bundesligi. Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium 1:5, a wszystkie gole dla Bawarczyków w dziewięć minut zdobył Robert Lewandowski. W pierwszej połowie gra drużyny Heckinga wyglądała nieźle, ale po przerwie polski napastnik, który wszedł z ławki rezerwowych dosłownie zdemolował rywali.

Szkoleniowiec Wolfsburga nie wraca już jednak do tego spotkania i skupia się na rywalizacji w Lidze Mistrzów. – Miejsce, w którym w środę zagramy nazywane jest „Teatrem Marzeń”. My wolimy jednak rzeczywistość. Dobrze zaczęliśmy rywalizację w grupie, ale w najbliższym starciu chcemy wszystkim pokazać, że Wolfsburg jest bardzo dobrym zespołem – mówił Hecking.

Gospodarze faworytem

W ostatnim czasie Manchester w końcu złapał właściwy rytm. „Czerwone Diabły” grają skutecznie i starają się realizować na boisku założenia taktyczne. Widać lepszą, bardziej efektowną grę w ofensywie po sprowadzeniu Anthony'ego Martiala. W starciu z wicemistrzem Niemiec angielska ekipa jest faworytem, ale na pewno nie będzie to „spacerek” dla podopiecznych Van Gaala.

Sytuacja kadrowa w obu ekipach wygląda podobnie. W barwach Manchesteru na pewno nie zagra wspomniany wcześniej Luke Shaw oraz Michael Carrick. Niepewni występu są Marcos Rojo, Antonio Valencia i Ander Herrera. W niemieckim zespole na pewno nie zagra Vieirinha, Koen Casteels, Luiz Gustavo i Robin Knoche. Nie wiadomo czy do dyspozycji trenera Heckinga będzie Felipe Lopes.

Początek meczu Manchester United - VfL Wolfsburg o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.