NA ŻYWO: Polska - Islandia

Robert Lewandowski ( FOT. MICHAL STAWOWIAK / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Polska pokonała Islandię 4:2 na Stadionie Narodowym w Warszawie w pierwszym meczu kontrolnym przed Euro 2016. Biało-czerwoni przegrywali od 4. minuty po golu z rzutu karnego, ale po przerwie odrobili straty dzięki bramkom Kamila Grosickiego, Bartosza Kapustki i Roberta Lewandowskiego.
Polska zakończyła eliminacje na drugim miejscu w grupie D. Awans biało-czerwoni przypieczętowali wygraną z Irlandią 2:1 w Warszawie. Teraz podopieczni trenera Nawałki rozpoczynają nowy etap – przygotowania do Euro 2016. W piątek na Stadionie Narodowym Polska zmierzy się z Islandią, a we wtorek we Wrocławiu z Czechami. - Jestem bardzo zadowolony z rywali. Islandia i Czechy prezentują wysoką kulturę gry. Oba mecze dadzą nam świetny materiał szkoleniowy – ocenił Nawałka.

„Gramy o jak najlepszy wynik”

Mecze towarzyskie będą okazją dla selekcjonera, aby sprawdzić nowych piłkarzy. Nie ma mowy jednak o kalkulowaniu. - Do każdego meczu podchodzimy bardzo poważnie. To nie są sparingi, tylko mecze międzypaństwowe. Dla nas to etap przygotowań do ME. Chcemy grać o jak najlepszy wynik, ale też o zgranie zespołu, poszczególnych formacji – przekonywał Nawałka.

Piątkowi rywale Polaków są obecnie na 31. miejscu w rankingu FIFA – siedem pozycji wyżej niż biało-czerwoni. Islandia wywalczyła awans do mistrzostw Europy po raz pierwszy w historii. Zespół Larsa Lagerbaecka w decydującym meczu z Kazachstanem zremisował 0:0 i zdobył przepustkę do Francji na dwie kolejki przed końcem zmagań w grupie A. Wyspiarze wyszli z bardzo trudnej grupy. Oprócz Kazachstanu, rywalizowali z Czechami, Holandią, Turcją oraz Łotwą.

Wszyscy gotowi na Islandię

- Jestem bardzo zadowolony ze zgrupowania. Wszyscy zawodnicy są w pełnej gotowości. Po meczu z Islandią ustalimy, jaką strategię przyjmiemy na wtorkowe spotkanie z Czechami. Widać, że drużyna robi progres. Postaramy się tak to wszystko ułożyć, by wszyscy powołani zawodnicy dostali szansę w tych listopadowych sparingach – powiedział Nawałka. Jakim składem zagramy w piątek? Tego selekcjoner nie zdradził. Zapowiedział, że wyjściową jedenastkę ogłosi 70 minut przed meczem. Można się jednak spodziewać, że nie będzie rewolucji.

Po raz kolejny czekają nas wielkie emocje z udziałem biało-czerwonych. Czy Robert Lewandowski znowu trafi do siatki rywali? Początek meczu Polska – Islandia o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.