Finał LM: Dramat Atletico! Real zdobył puchar po rzutach karnych

Finał LM: Dramat Atletico! Real zdobył puchar po rzutach karnych

Real Madryt
Real Madryt Źródło: Twitter / @realmadrid
Real Madryt w finale Ligi Mistrzów pokonał Atletico Madryt. Po 90 minutach było 1:1, a zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych.

Spotkanie na San Siro lepiej zaczęło się dla graczy Realu, którzy od razu ruszyli do ataku i w 15. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka leciała pod nogi Ramosa, który był ustawiony blisko bramki. Obrońca „Królewskich” z najbliższej odległości posłał futbolówkę do siatki. Atletico po stracie gola nie schowało się na własnej połowie i miało jeszcze okazje w pierwszej połowie, jednak wynik nie zmienił się. Do przerwy Real prowadził 1:0.

Po zmianie stron zespół Diego Simeone szybko dostał szansę na wyrównanie. W 47. minucie Pepe faulował Torresa w szesnastce i sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Griezmann, ale trafił w poprzeczkę. Do 79. minuty Atletico starało się doprowadzić do remisu, co chwilę strasząc coraz bardziej grający defensywnie Real. W końcu gracze Simeone dopięli swego. Zagranie wzdłuż bramki Juanfrana wykorzystał Carrasco, który perfekcyjnie zamknął akcję. W końcówce szalone tempo narzucili „Królewscy”, ale piłkarze Atletico dzielnie się bronili. Dogrywka była nieunikniona.

Kolejne 30 minut nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia. Zawodnicy byli już zmęczenie, a przeprowadzanie kolejnych akcji przychodziło im z wielkim trudem. Przyszła pora na serię rzutów karnych.

Konkurs jedenastek zaczął się od perfekcyjnie wykonanych strzałów. Zaczął Lucas Vazquez, potem szybko wyrównał Griezmann. Nie pomylili się także Marcelo, Gabi, Bale, Saul i Ramos. Ta piękna seria musiała się jednak skończyć. Próby nerwów nie wytrzymał Juanfran, który trafił w słupek. Kropkę nad „i” postawił Cristiano Ronaldo. Dzięki niemu Real Madryt mógł się cieszyć ze zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.