Garbine Muguruza wygrała French Open

Garbine Muguruza
Garbine Muguruza Źródło: Newspix.pl / ABACA
Garbine Muguruza wygrała wielkoszlemowy French Open w Paryżu. W finale okazała się lepsza od faworytki - Sereny Williams.

W pierwszym secie oglądaliśmy na początku długie wymiany i wyrównaną walkę. Dopiero w piątej odsłonie, kiedy Amerykanka popełniła podwójny błąd serwisowy, Muguruza zdołała ją przełamać. Serena Williams jeszcze zdołała odrobić straty i wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie pierwszą partię przegrała 5:7.

Wyraźną przewagę Hiszpanka zaznaczyła w drugim secie. Muguruza przy stanie 5:3 miała cztery piłki meczowe, ale Amerykanka zdołała się obronić i wygrać seta. W kolejnej partii Williams już musiała uznać wyższość rywalki. Mecz trwał godzinę i 43 minuty. Ostatecznie Garbine Muguruza pokonała Serenę Williams 7:5, 6:4.

Muguruza zanotowała pierwszy wielkoszlemowy triumf w karierze. Z kolei Serena Williams przegrała swój drugi finał Wielkiego Szlema w tym sezonie.

Źródło: sport.tvn24.pl