Legia "rozstrzelana" w Warszawie. Lech Poznań z Superpucharem

Legia "rozstrzelana" w Warszawie. Lech Poznań z Superpucharem

Zwycięski Lech Poznań
Zwycięski Lech Poznań Źródło:Newspix.pl / Łukasz Trzeszczkowsk
Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 1:4 na stadionie stołecznej drużyny. Dzięki temu zwycięstwu „Kolejarz” zdobył Superpuchar Polski.

Jako pierwszy do siatki rywali trafił zawodnik Lecha Poznań. W 23. minucie po strzale z rzutu wolnego prowadzenie gościom dał Maciej Makuszewski. W 36. minucie trafieniem głową do remisu doprowadził Guilherme.

Prawdziwe strzelanie do bramki warszawskiej drużyny zaczęło się w drugiej połowie. W 64. minucie na raty gola zdobyli Lechici. Piłkę w pole karne wrzucił Radosław Majewski, strzelił Trałka, ale futbolówkę odbił Malarz, jednak przy dobitce Nielsena nie miał wiele do powiedzenia.

Dwa ostatnie trafienia to Dariusz Formella, który w 90. minucie po podania Robaka pokonał pierwszy raz Malarza. Trzy minuty później ustalił wynik na 4:1.