Kolejne medale dla Polski. Jesteśmy w czołówce klasyfikacji medalowej

Kolejne medale dla Polski. Jesteśmy w czołówce klasyfikacji medalowej

Piotr Małachowski
Piotr Małachowski Źródło: Newspix.pl / Jarosław Józwik
To był kolejny dobry dzień dla Polski na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Polacy zdobyli dwa medale – złoty oraz srebrny. Dzięki temu na dzień przed zakończeniem imprezy zajmujemy czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej.

Złoto dla Polski, przedostatniego dnia zawodów, w rzucie dyskiem, wywalczył Piotr Małachowski, dzięki uzyskaniu w konkursie odległości 67,06 metra. Za jego plecami uplasowali się Philip Milanov z Belgii (rzut na dystans 65,71 metra)oraz Gerd Kancer z Estonii (65,27 metra). W swojej dotychczasowej karierze Małachowski zdobył Mistrzostwo Europy w 2010 roku oraz Mistrzostw Świata w 2015 roku.

Kilkadziesiąt minut przed Małachowskim, srebro w trójskoku zdobył Karol Hoffman. Polak skoczył na odległość 17,16 metra i o 4 centymetry przegrał ze zwycięzcą zawodów Niemcem Maxem HeBem.

Dzięki sobotnim krążkom oraz tym zdobytym dzień wcześniej złotym medalom Anity Włodarczyk i Roberta Sobery, Polska zajmuje 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej na dzień przed zakończeniem imprezy. Wyprzedzają nas Wielka Brytania, Niemcy i Turcja.