Dwie bramki w debiucie przed własną publicznością, dwa obronione karne - dobry dzień Polaków

Dwie bramki w debiucie przed własną publicznością, dwa obronione karne - dobry dzień Polaków

Arkadiusz Milik po zdobyciu gola
Arkadiusz Milik po zdobyciu gola Źródło: Newspix.pl / Agenzia Aldo Liverani S.a.s
Sobota była dobrym dniem dla piłkarzy reprezentacji Polski grających w zagranicznych klubach. Arkadiusz Milik w debiucie przed neapolitańską publicznością zdobył dwie bramki, a Łukasz Fabiański i Artur Boruc obronili rzuty karne.

Arkadiusz Milik 27 sierpnia zadebiutował przed własną publicznością w barwach SSC Napoli. Rozegrał cały mecz przeciwko AC Milan, który jego zespół wygrał 4:2. Polak zdobył dwie bramki. Pierwszą w 18. minucie, gdy pod jego nogi trafiła futbolówka, która po strzale Mertensa odbiła się od słupka. Milik pewnie wpakował ją do siatki. Kolejne trafienie Polaka to 33. minuta. Technicznym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego po raz drugi pokonał bramkarza drużyny z Mediolanu. W spotkaniu zagrał także Piotr Zieliński, który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu.

W spotkaniu przeciwko Crystal Palace Artur Boruc obronił „jedenastkę” wykonywaną przez Cabaye. Nie zdołał jednak zachować czystego konta i w doliczonym czasie gry został pokonany przez Scotta Danaa.

Także Łukasz Fabiański w meczu w barwach Swansea przeciwko Leicester zdołał obronić rzut karne, ale mimo to, jego drużyna przegrała 1:2.

Dzień wcześniej Robert Lewandowski w spotkaniu przeciwko Werderowi Brema trafiał do siatki rywali trzykrotnie.