Zieliński i Milik sposobem na Kazachów? "Znamy się od 16. roku życia"

Zieliński i Milik sposobem na Kazachów? "Znamy się od 16. roku życia"

Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik
Piotr Zieliński, Arkadiusz MilikŹródło:Newspix.pl / Piotr Kucza
W niedzielę o godz. 18:00 reprezentacja Polski zagra o pierwsze punkty w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. Przed spotkaniem o współpracy na boisku opowiedzieli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

– Jeśli chodzi o naszą współpracę z Piotrkiem, to znamy się już od 16. roku życia. Przechodziliśmy kolejne szczeble kadry, aż do pierwszej drużyny narodowej. Teraz gramy razem w Napoli, więc rozumiemy się bardzo dobrze – powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Milik. Były bracz Ajaxu Amsterdam stwierdził, że z Zielińskim prezentują podobny styl gry. – On szuka kombinacyjnej piłki – zdradził.

Zieliński przyznał z kolei, że cieszy się, iż znalazł się w jednym klubie z Milikiem. – Styl gry, jaki preferuje Napoli jest pod nas. Arek lubi wychodzić, pokazywać się do grania. Na pewno z treningu na trening nasza współpraca wygląda coraz lepiej – stwierdził Zieliński.

Wymarzony debiut Milika

Arkadiusz Milik 27 sierpnia zadebiutował przed własną publicznością w barwach SSC Napoli. Rozegrał cały mecz przeciwko AC Milan, który jego zespół wygrał 4:2. Polak zdobył dwie bramki. Pierwszą w 18. minucie, gdy pod jego nogi trafiła futbolówka, która po strzale Mertensa odbiła się od słupka. Milik pewnie wpakował ją do siatki. Kolejne trafienie Polaka to 33. minuta. Technicznym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego po raz drugi pokonał bramkarza drużyny z Mediolanu. W spotkaniu zagrał także Piotr Zieliński, który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu.

Źródło: "Przegląd Sportowy", Wprost.pl