Polscy piłkarze przerwali passę Niemców i ich ograli. Kadra U-21 zwycięża na koniec roku

Polscy piłkarze przerwali passę Niemców i ich ograli. Kadra U-21 zwycięża na koniec roku

Dawid Kownacki po zdobyciu bramki
Dawid Kownacki po zdobyciu bramkiŹródło:Newspix.pl
Piłkarska reprezentacja U-21 pokonała reprezentację Niemiec 1:0 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Tychach. Jedyną bramkę zdobył Dawid Kownacki z Lecha Poznań.

Przed meczem obie drużyny mogły pochwalić się niezłymi osiągnięciami. Niemcy nie przegrali 13 spotkań z rzędu. Z kolei Polacy nie ulegli rywalom ani razu w 2016 roku i w pięciu meczach o punkty (eliminacje przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w Polsce) zdobyli łącznie 13 „oczek”.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć Polacy już w czwartej minucie zagrozili rywalom. Kolejna warta uwagi sytuacja to 19. minuta, gdy Zetter złapał piłkę uderzoną głową przez Stępińskiego. Nasi zachodni rywale próbowali grać atakiem pozycyjnym, jednak Polacy radzili sobie z ich akcjami.

Jedyna bramka w spotkaniu padła w 53. minucie, gdy Dawid Kownacki uderzył piłkę posłaną z rzutu wolnego. Do końca spotkania oba zespołu miały szansę na zmianę rezultatu, jednak żadna nie zdobyła bramki. W 84. minucie za czerwoną kartkę wyleciał z boisko Timo Baumgartl.

Spotkanie obejrzało 11 974 osób, co stanowi rekord frekwencji na meczu młodzieżowej reprezentacji.