Niesamowity konkurs i pokaz mocy Polaków - pierwsze drużynowe zwycięstwo skoczków

Niesamowity konkurs i pokaz mocy Polaków - pierwsze drużynowe zwycięstwo skoczków

Polscy skoczkowie w Klingenthal
Polscy skoczkowie w KlingenthalŹródło:Newspix.pl / Rafal Rusek / PressFocus
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich wygrała po raz pierwszy w historii drużynowe zawody rozegrane w ramach Pucharu Świata.

Polscy zawodnicy znaleźli się na pierwszym miejscu podium po doskonałych skokach Piotra Żyły, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Macieja Kota w niemieckim Klingenthal. Za plecami naszej reprezentacji, która zebrała 1128,7 pkt, uplasowali się Niemcy (1087,2 pkt) oraz Austriacy (1086,3 pkt).

Zwycięstwo było możliwe, dzięki powtarzalnym skokom oddanym przez naszych zawodników. Piotr Żyła dwukrotnie lądował na 134 metrze, Kamil Stoch na 139 i 140 metrze, Dawid Kubacki na 132,5 i 134,5 metrze, a Maciej Kot dwukrotnie szybował na odległość 139 metrów.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zawody w Klingenthal zwyciężył Maciej Kot, drugi był Kamil Stoch, a trzeci Austriak Stefan Kraft z Austrii.