Debiut w wielki stylu. Polska ograła Brazylię na początek turnieju

Debiut w wielki stylu. Polska ograła Brazylię na początek turnieju

Polscy siatkarze
Polscy siatkarze Źródło:Newspix.pl / Martyna Szydlowska / PressFocus
W pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Światowej Polska pokonała 2:3 reprezentację Brazylii. Tym samym nowy trener Ferdinando de Giorgi zaczął przygodę z kadrą od zwycięstwa w meczu o punkty z historycznie najtrudniejszym rywalem.

Ferdinando de Giorgi został wybrany na fotel selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn pod koniec grudnia 2016 roku. Zastąpił na stanowisku Stéphane’a Antigę. Jego pierwszym spotkaniem o punkty był właśnie mecz przeciwko Brazylijczykom w otwierającej tegoroczną Ligę Światowej rundzie rozegranej w Pesarze.

Włoch nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu. Jego podopieczni pokonali najtrudniejszego rywala Polaków Brazylię. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polaków 25:20. Drugi w odwrotnym stosunku punktów padł łupem Canarinhos. Porażka w trzecim secie 19:25 poderwała Polaków do walki, którzy kolejne dwie odsłony spotkania wygrywali 25:22 i 15:9.

Kolejne spotkania Polaków w pierwszej odsłonie Ligi Światowej rozgrywanej w Pesarze to mecz z Włochami zaplanowany na 3 czerwca na godzinę 14:00 oraz mecz z Iranem 4 czerwca o godzinie 17:00. Następny weekend Biało-Czerwoni spędzą w Warnie, gdzie będą mierzyć się z Bułgarią, Brazylią i Kanadą, a fazę interkontynentalną Ligi Światowej zakończą w Polsce – 15 czerwca w Katowicach zmierzą się z Rosją, po czym przyjadą na dwa mecze do Łodzi, by zagrać 17 czerwca z Iranem i dzień później ze Stanami Zjednoczonymi. W tym roku finał Ligi Światowej odbędzie się w lipcu na stadionie piłkarskim w brazylijskiej Kurytybie.