Polka znowu sprawiła sensację. Drugie złoto na mistrzostwach świata

Polka znowu sprawiła sensację. Drugie złoto na mistrzostwach świata

Kamila Żuk
Kamila Żuk Źródło:Newspix.pl / Norbert Barczyk
Kamila Żuk wywalczyła mistrzostwo świata juniorek w biathlonie. To już drugi złoty medal zawodniczki na tej imprezie.

Kamila Żuk odniosła kolejny sukces na mistrzostwach świata juniorów. Jak donosi redakcja sportowa Onetu, 20-letnia Żuk zdobyła złoty medal w sprincie. To już drugi tytuł mistrzowski zdobyty przez polską zawodniczkę w estońskim Otepaeae. Kilka dni temu była najlepsza w biegu na 12,5 kilometra. Wtedy dosłownie zdeklasowała rywalki, pokonując je o kilka minut.

Podczas sprintu Żuk tylko raz spudłowała na strzelnicy. Dzięki świetnemu biegowi udało się jej jednak zająć pierwsze miejsce. Drugą Marketę Davidovą z Czech wyprzedziła o 26 sekund. Francuzka Myrtille Begue, która była trzecia, wprawdzie ani razu nie pomyliła się przy strzelaniu, ale biegła słabiej, przez co także musiała uznać wyższość Polki.

To nie pierwsze sukcesy Kamili Żuk na mistrzostwach świata juniorów. W 2017 roku zdobyła brąz w sprincie w Novym Mescie. Utalentowana biathlonistka jest również mistrzynią Polski seniorek w biegu pościgowym. Do tej pory nie udało się jej jednak zdobyć punktów w zawodach rozgrywanych w cyklu pucharu świata.