Srebro sztafety na mistrzostwach świata! Polki skorzystały na dyskwalifikacji rywalek

Srebro sztafety na mistrzostwach świata! Polki skorzystały na dyskwalifikacji rywalek

Justyna Święty
Justyna Święty Źródło: Newspix.pl / Johann Groder
Polska sztafeta 4x400 metrów zdobyła srebro na halowych mistrzostwach świata. Polki początkowo zajmowały trzecie miejsce, ale dzięki dyskwalifikacji rywalek zdobyły wicemistrzostwo.

Trener polskiej sztafety, Aleksander Matusiński zdecydował, że zawodniczki pobiegną w składzie: Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska oraz Małgorzata Hołub-Kowalik. Polki przez dłuższą część biegu utrzymywały się na trzeciej pozycji. Tak samo było na finiszu. Jako pierwsza przybiegła Amerykanka, tuz przed reprezentantką Jamajki. Hołub-Kowalik utrzymała trzecie miejsce i wydawało się, że Polkom pozostaje się cieszyć z brązowego medalu, który i tak jest świetnym wynikiem.

Po pewnym czasie okazało się jednak, że Jamajki zostały zdyskwalifikowane. Tym samym srebrny medal przypadł w udziale polskiej reprezentacji. Świetny występ Polki przypieczętowały dodatkowo nowym rekordem kraju, poprawionym o ponad dwie sekundy.

To już trzeci medal dla Polski na halowych mistrzostwach świata rozgrywanych w Birmingham. Wcześniej złoto na 800 metrów zdobył Adam Kszczot, a medal do polskiego dorobku dorzucił również Marcin Lewandowski, który po świetnym finiszu na 1500 metrów wywalczył srebro. Krążek w tym samym kolorze wywalczyła polska sztafeta kobieca.