Jest decyzja w sprawie meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice. Poważne kary dla obu klubów

Jest decyzja w sprawie meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice. Poważne kary dla obu klubów

Kibice Górnika palący flagę Piasta
Kibice Górnika palący flagę PiastaŹródło:Newspix.pl / Michał Chwiediuk
Komisja Ligi Ekstraklasy podjęła decyzję w związku z burdami kibiców podczas meczu Piast Gliwice-Górnik Zabrze. Oba kluby zostaną ukarane.

Przypomnijmy, podczas śląskich derbów, które miały miejsce 3 marca, doszło do zamieszek. Spotkanie między Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze zostało przerwane w 80. minucie po tym, jak grupa kibiców gospodarzy zniszczyła fragment ogrodzenia i wbiegła na boisko. W momencie, w którym szalikowcy wbiegli na murawę, Gliwiczanie prowadzili 1:0. Ostatecznie podjęto decyzje, że pojedynek zostanie przerwany. Po 38 minutach spiker ogłosił, że spotkanie zostaje zakończone.

Komisja Ligi Ekstraklasy opublikowała komunikat w związku z przerwanym meczem. „Zawody zostały zweryfikowane jako walkower 0:3 na niekorzyść klubu Piast Gliwice w związku z zachowaniem kibiców, którzy spowodowali przerwanie meczu” – czytamy w komunikacie. Klub z Gliwic poinformował Komisję o tym, że zidentyfikowano już kilkadziesiąt osób biorących udział w zajściu. Zatrzymani szalikowcy otrzymają klubowe zakazy wstępu na mecze, zostaną na nich nałożone także kary finansowe.

Walkower to nie jedyna kara nałożona na gospodarza przerwanego spotkania. „Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne mecze z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych” – podała Komisja.

Kara dla Górnika

Na sobotnich zajściach ucierpi także klub z Zabrza. Kibice Górnika nie będą mogli wyjeżdżać na sześć kolejnych meczów rozgrywanych poza Zabrzem oraz na dwa kolejne mecze z Piastem. Klub będzie musiał zapłacić także 40 tysięcy złotych. „Dodatkowo klub Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów” – czytamy w komunikacie Komisji. Strata punktów przez Zabrzan oznacza, że punkty, który zeskali na walkowerze, zostaną im automatycznie zabrane.