Sukces Mai Włoszczowskiej. Została wicemistrzynią Europy

Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska Źródło:Newspix.pl / Norbert Barczyk
Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy w maratonie MTB. Na dystansie 104 kilometrów ustąpiła tylko reprezentantce Norwegii.

Jak informuje Onet, Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy rozgrywanych we włoskim Spilimbergo. Na dystansie 104 kilometrów polska kolarka ustąpiła jedynie Norweżce Gunn-Rita Dahle Fleasjae. Włoszczowska straciła do niej kilkanaście sekund.

Utytułowana Włoszczowska

Włoszczowska ma 35 lat i jest obecnie najbardziej utytułowaną polską kolarską górską. Na swoim koncie ma m.in. dwa wicemistrzostwa olimpijskie, zdobywane w Pekinie i Rio de Janeiro. Jest także mistrzynią świata w Cross-country z 2010 roku.

Na zawodach tej rangi zdobyła ponadto indywidualnie cztery srebrne medale. Na maratonie, czyli zawodach, w których dzisiaj wywalczyła srebro, udało jej się zdobyć mistrzostwo globu. Polka wywalczyła ten tytuł 15 lat temu w Lugano.

Nie pierwszy taki medal

Złoto zdobyte w Spilimbergo to już siódmy krążek do kolekcji kolarki w seniorskich mistrzostwach Europy. Wcześniej jej łupem padły cztery srebrne medale, oraz jeden brązowy i jeden czarny. Wszystkie dotychczasowe sukcesy na zawodach tej rangi odnosiła w wyścigach Cross-country.

Włoskie media: Rafał Majka podejrzany o doping. „Zrobią wszystko, aby się uratować, a utopić kogoś innego”

Źródło: Onet.pl