Wygrał konkurs Pucharu Świata, zdobył złoto na mistrzostwach juniorów. Polski skoczek zakończył karierę

Wygrał konkurs Pucharu Świata, zdobył złoto na mistrzostwach juniorów. Polski skoczek zakończył karierę

Krzysztof Biegun
Krzysztof Biegun Źródło:Newspix.pl / PressFocus
Krzysztof Biegun najpierw odnosił sukcesy jako junior, później wygrał konkurs indywidualny w Pucharze Świata. Teraz 24-latek podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

Decyzję Krzysztofa Bieguna przekazał w rozmowie z portalem sportswinter.pl trener kadry B skoczków Maciej Maciusiak. – Można powiedzieć, że start Krzysztofa Bieguna podczas Letniego Grand Prix w Hakubie, był ostatnim w profesjonalnej karierze. Po prostu po tych zawodach podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem – powiedział Maciusiak. Wpływ na takie posunięcie miały być problemy zdrowotne i finansowe oraz konieczność podjęcia pracy zarobkowej. Początkowo zawodnik starał się łączyć pracę z treningami, ale nieudane starty w sezonie letnim skłoniły go do tej trudnej decyzji.

Sukces w Klingenthal

Krzysztof Biegun ma na swoim koncie srebro i złoto drużynowych mistrzostw świata juniorów. W 2014 roku w Predazzo zajął 6. miejsce w rywalizacji indywidualnej. Rok wcześniej wygrał dwa konkursy na Uniwersjadzie. W sezonie 2012/2013 zadebiutował wśród seniorów podczas zmagań Pucharu Świata. Największy sukces odniósł podczas kolejnej edycji Pucharu, kiedy wygrał jednoseryjny konkurs w Klingenthal. Z racji, że był to pierwszy konkurs sezonu, został liderem klasyfikacji generalnej.

Przypomnijmy, w kwietniu podobną decyzję podjął Krzysztof Miętus. Skoczek rozpoczął pracę jako drugi trener w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane. – Skoki narciarskie to całe moje życie – tłumaczył zawodnik. – Nie wyobrażam sobie, abym mógł ot tak o nich zapomnieć i robić coś innego. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę sprawdzenia się w innej roli – powiedział. Nie wiadomo jeszcze, czy Biegun pójdzie w ślady kolegi, czy zajmie się czymś niezwiązanym ze sportem.