Oni nas zachwycili. Sukcesy polskich sportowców w 2019 roku

Oni nas zachwycili. Sukcesy polskich sportowców w 2019 roku

Piłkarze polskiej reprezentacji
Piłkarze polskiej reprezentacjiŹródło:Newspix.pl / Mateusz Słodkowski
2019 rok był udany dla polskich sportowców, którzy godnie reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. Podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym złoto na normalnej skoczni wywalczył Dawid Kubacki, zaś po srebrny medal sięgnął Kamil Stoch.

W niezłych nastrojach polscy skoczkowie zakończyli też sezon Pucharu Świata. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kamil Stoch, czwarte Piotr Żyła, a piąty był Dawid Kubacki. Sukcesami pochwalić mogą się też polscy lekkoatleci. W marcu biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy w szkockim Glasgow. Ponadto reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce podczas 8. Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Sześć medali biało-czerwoni zdobyli na mistrzostwach świata w Dosze.

Miłą niespodziankę sprawili we wrześniu nasi koszykarze. Drużyna Mike'a Taylora dotarła aż do ćwierćfinału mistrzostw świata w Chinach. Dwa tygodnie później podczas mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polacy sięgnęli po brąz. Chwile radości kibicom dała też kadra Jerzego Brzęczka. już na dwa mecze przed końcem eliminacji zapewnili sobie awans na Euro 2020. 2019 rok na długo zapamięta też . Kapitan reprezentacji Polski zdobył 54 bramki w 58 meczach Bayernu oaz reprezentacji Polski.