Polska wygrywa, ale kibice i tak są bezlitośni. Zebraliśmy najlepsze MEMY po meczu z Bośnią i Hercegowiną

Polska wygrywa, ale kibice i tak są bezlitośni. Zebraliśmy najlepsze MEMY po meczu z Bośnią i Hercegowiną

Mem po meczu Polski z Bośnią i Hercegowiną
Mem po meczu Polski z Bośnią i Hercegowiną Źródło:fangol.pl
Pierwsze pół godziny meczu z Bośnią i Hercegowiną sprawiło, że w pamięci kibiców kadry wróciły najgorsze koszmary sprzed lat. Polacy grali nieskładnie i bez polotu, na domiar złego tracąc bramkę. Druga odsłona meczu była znacznie lepsza, ale sympatycy Biało-Czerwonych i tak stworzyli MEMY, których głównym bohaterem stał się Jerzy Brzęczek.

Po przegranej 0:1 z Holandią Polacy 7 września stanęli do walki o punkty w Lidze Narodów z Bośnią i Hercegowiną. Podobnie jak w meczu z Holendrami, w reprezentacji nie zagrał Robert Lewandowski. Pierwsza połowa zaczęła się bez wyraźnej dominacji którejś z drużyn. Pierwsza bramka padła dla Bośniaków – po faulu Bednarka sędzia odgwizdał karnego, a Hajradinović pokonał Fabiańskiego.

Lepsza druga połowa

Dopiero ostatnie kilka minut pierwszej połowy to lepsza postawa Polaków – zaczęli odważniej atakować, co zaowocowało bramką „do szatni”. Po dośrodkowaniu Grosickiego piłkę głową do siatki wbił Glik. Druga połowa to zmiana taktyki Bośniaków – w 60. minucie na boisko wszedł Deko, a obrona Biało-Czerwonych musiała stawić czoła dwóm napastnikom.

Mimo zmiany taktyki, to po chwili byli górą. W 67. minucie piłkę do siatki skierował świetnie grający tego dnia Kamil Grosicki. Gol padł ponownie po dośrodkowaniu: asystował Rybus, a bramkę głową zdobył Grosicki. Po kilku minutach Bośniacy mogli wyrównać, ale mimo doskonałej sytuacji Koljić skierował piłkę nad bramką Fabiańskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Biało-Czerwoni zainkasowali swoje pierwsze trzy punkty w Lidze Narodów w historii.