Halowe Mistrzostwa Europy. Srebrny medal Justyny Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic Źródło:Newspix.pl / Rafal Rusek / PressFocus
Justyna Święty-Ersetic wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy Toruń 2021. Bieg wygrała Femke Bol.

W sobotę 6 marca Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki wywalczyli brązowe medale w konkursie drużynowym w Oberstdorfie. Nie były to jednak jedyne dobre wiadomości dla polskich kibiców. Kilka godzin później Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas halowych mistrzostw Europy Toruń 2021. To, że Justyna Święty-Ersetic jest w dobrej formie, lekkoatletka potwierdziła już dzień wcześniej. W piątkowym półfinale sportsmenka poprawiła rekord kraju z 51,37 na 51,34.

Bieg na 400 metrów wygrała Femke Bol, a o poziomie rywalizacji dużo mówi fakt, że 21-letnia zawodniczka poprawiła rekord Holandii. Po 300 metrach drugie miejsce zajmowała Lieke Klaber. Rodaczka ostatecznej triumfatorki nie utrzymała jednak dobrej lokaty. Bieg zakończyła na piątej pozycji. Z brązowego medalu może cieszyć się Jodie Williams.