Krótki występ Huberta Hurkacza w Rzymie. Polak skreczował

Krótki występ Huberta Hurkacza w Rzymie. Polak skreczował

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło: Newspix.pl / ABACA
Hubert Hurkacz zakończył singlowe zmagania na pierwszej rundzie turnieju w Rzymie. Forma i jakość prezentowanych przez Polaka uderzeń zdecydowanie obniżyła się w decydującej fazie pierwszego seta.

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie turnieju w Rzymie zmierzył się z Lorenzo Musettim. Faworytem spotkania był Polak, który obecnie jest sklasyfikowany na 19. miejscu rankingu ATP (Włoch zajmuje 82. pozycję). Od początku spotkania Musetti prezentował się bardzo pewnie we własnych gemach serwisowych. Mimo że zdarzały mu się niewymuszone błędy, sukcesywnie notował kolejne punkty na swoim koncie.

Na początkowym etapie meczu gra w wykonaniu Huberta Hurkacza mogła cieszyć kibiców ze względu na różnorodność prezentowanych zagrań. Polak chciał wywierać presję na przeciwniku, schodząc do siatki, a gamę uderzeń uzupełniał przez woleje, smecze i efektowne akcje.

Sportowcy wygrywali własne podania bez przełamań do stanu 5:4 dla Włocha. Kilka prostych błędów Polaka, świetny return Lorenzo Musettiego spowodowały, że Włoch miał dwie piłki setowe. Przeciwnik Hurkacza wykorzystał swoją szansę i zakończył pierwszego seta, zagrywając widowiskowy forhend w pełnym biegu (6:4).

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rzymie!

W drugim secie przy własnym podaniu Włoch wciąż grał pewnie, a gwarantującą spokój przewagę dawały mu również proste błędy po stronie Huberta Hurkacza. Mocny smecz i świetne odegranie po skrócie Polaka sprawiły, że Musetti wyszedł na prowadzenie 2:0. W trzecim gemie drugiej odsłony pojedynku Włoch akcje rozgrywał serwisem. Przy stanie 40:0 dla Musettiego Hubert Hurkacz poddał mecz.

W meczu Igi Świątek… też krecz

W poniedziałek 10 maja mecz pierwszej rundy turnieju w Rzymie rozegrała również Iga Świątek. Polka awansowała do kolejnej fazy turnieju WTA na kortach ziemnych. Jej rywalka Alison Riske poddała mecz z powodu kontuzji nogi.