MŚ w pływaniu. Kolejny medal dla Polski! Katarzyna Wasick z brązem

MŚ w pływaniu. Kolejny medal dla Polski! Katarzyna Wasick z brązem

Katarzyna Wasick
Katarzyna Wasick Źródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Na co dzień mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Katarzyna Wasick z domu Wilk zdobyła brązowy medal w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym.

Reprezentacja Polski dopiero ostatniego dnia mistrzostw świata na krótkim basenie doczekała się triumfów. Najpierw dużo szczęścia polskim kibicom przyniół Radosław Kawęcki, który stylem grzbietowym na 200 metrów wywalczył złoty medal. To czwarty taki krążek Biało-Czerwonego w karierze. Pierwszy raz po ten tytuł sięgnął w 2012 roku. Następne takie osiągnięcia to 2014 i 2016 rok. Nasz pływak zmagania na 200 metrów zakończył z czasem 1.48,68.

MŚ w pływaniu. Katarzyna Wasick z brązem

Na kolejny medal dla Polski czekaliśmy około pół godziny. Do rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym stanęła Katarzyna Wasick, Polka na co dzień mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Biało-Czerwona miała potężną konkurencję w postaci Szwedki Sarah Sjostrom i Holenderki Ranomi Kromowidjojo – rekordzistki świata na tym dystansie.

Wyścig na 50 metrów cechuje się dużą dynamiką. Polka nie zaliczyła najlepszego startu, ale błyskawicznie nadrobiła straty i na drugich 25 metrach ścigała się o TOP 3. Walkę o medal wygrała z czwartą Rosjanką Mariią Kamenevą. Brązowy medal Wasick to dopiero drugi krążek dla reprezentacji Polski, ale również niestety na pewno ostatni, ponieważ 50 metrów sytlem dowolnym było ostanią konkurencją, w której zobaczymy Polaków.

Katarzyna Wasick – sylwetka

Katarzyna Wasick reprezentowała Polskę na czterech igrzyskach olimpijskich. Pierwsze z nich wypadły, gdy Polka miała zaledwie 16 lat. Pływaczka jest między innymi wicemistrzynią Europy na dystansie 50 metrów w stylu dowolnym (2020) i świeżo upieczoną brązową medalistką mistrzostw świata z Abu Zabi.

MŚ w pływaniu. Radosław Kawęcki mistrzem świata na basenie w Abu Zabi!