Złoto dla Kawęckiego i Czerniaka, Korzeniowski na podium

Złoto dla Kawęckiego i Czerniaka, Korzeniowski na podium

Paweł Korzeniowski (FOT MAREK BICZYK PRZEGLAD SPORTOWY NEWSPIX.PL ) Źródło:Newspix.pl
Radosław Kawęcki, czasem 1.49,15, zdobył w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie. Na podium stanął także Paweł Korzeniowski.

Radosław Kawęcki, czasem 1.49,15, zdobył w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w  Szczecinie. Kolejne miejsca zajęli Hiszpan Aschwin Wildeboer Faber (1.50,63) i Węgier Peter Bernek (1.51,21). - Przede wszystkim dziękuję mojemu kochanemu trenerowi, który przygotował mnie do tych zawodów. Jestem zachwycony rywalizacją przed własną publicznością. Półtora roku temu w Budapeszcie za bardzo chciałem i się spaliłem, teraz podszedłem do wyścigu na luzie i proszę jaki efekt. Taktyka była prosta - zaatakować od początku, by inni się bali, a  nie ja - podsumował mistrz Europy.

Paweł Korzeniowski, czasem 3.40,54, zdobył w wyścigu na 400 m stylem dowolnym brązowy medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w  Szczecinie. Zwyciężył Niemiec Paul Biedermann (3.38,65) przed Duńczykiem Madsem Glaesnerem (3.39,30). -Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Pierwszy finał i udało mi się zdobyć medal. Wiem, że jestem w dobrej dyspozycji, a przede mną jeszcze kolejne starty - powiedział Korzeniowski.

Konrad Czerniak, czasem 20,88, zdobył w wyścigu na 50 m stylem dowolnym złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w  Szczecinie. Kolejne miejsca zajęli Rosjanin Siergiej Fiesikow (20,95) i  Włoch Marco Orsi (21,01). Podopieczny Bartosza Kizierowskiego po raz drugi w czwartek ustanowił na tym dystansie rekord Polski. Czerniak nie ma chwili wytchnienia, czeka go bowiem jeszcze start w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.