PSG wykorzystało porażkę Montpellier

Piłkarze Paris Saint Germain pokonali na wyjeździe FC Sochaux 1:0 w 17. kolejce francuskiej ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu stołeczny zespół zrównał się punktami z Montpellier, który w takich samych rozmiarach niespodziewanie przegrał z Valenciennes.
Zwycięskiego gola dla PSG zdobył w 20. minucie Kevin Gameiro. W zespole FC Sochaux zabrakło Damiena Perquisa, który przechodzi rehabilitację po operacji przepukliny pachwinowej.

Zwycięstwo pozwoliło paryskiemu zespołowi na zrównanie się punktami z Montpellier, które pierwszą pozycję zachowało tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Lider natomiast niespodziewanie przegrał na  wyjeździe z Valenciennes po bramce Foueda Kadira tuż po przerwie.

W niedzielę Auxerre podejmie Niceę, a Lille zagra z Dijon FCO. 17. kolejkę zakończy spotkanie FC Lorient - Olympique Lyon.