Lewandowski pudłował, Borussia zmarnowała szansę

(fot. BVB/Facebook)
Piłkarze Borussii Dortmund zremisowali na własnym boisku z Kaiserslautern 1:1 (1:0) w meczu 16. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Mistrzowie Bundesligi nie wykorzystali okazji na wyprzedzenie w tabeli Bayernu Monachium, który gra z VfB Stuttgart.
W podstawowym składzie Borussii wystąpiła trójka Polaków: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski (w 66. minucie zmieniony przez Mario Goetze). Żaden z nich nie może jednak zaliczyć występu do udanego. Lewandowski zmarnował kilka dogodnych sytuacji, w tym sam na sam z bramkarzem gości w drugiej połowie meczu, przy stanie 1:1. Wcześniej trafił w poprzeczkę.

W pierwszej połowie polskiego napastnika wyręczył Shinji Kagawa, który wykorzystał świetnie podanie Kevina Grosskreuza. Po przerwie goście wyrównali, a udział przy straconym golu miał Piszczek. Obrońca zbyt późno wrócił pod własne pole karne i piłkę po długim dośrodkowaniu wybił do góry. Skorzystał z tego Olcay Sahan, który efektownym strzałem z woleja doprowadził do wyrównania.

Gospodarze razili nieskutecznością i przerwali serię pięciu zwycięskich meczów na własnym boisku. Mogą też stracić dystans do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium, który w niedzielny wieczór gra na wyjeździe z VfB Stuttgart.