Otylia Jędrzejczak znów jest złota!

Otylia Jędrzejczak (fot. Maciej Smiarowski/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Mistrzyni olimpijska z Aten Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) zdobyła w Poznaniu dwa złote medale w pierwszym dniu pływackich mistrzostw Polski na krótkim basenie. Jędrzejczak wygrała wyścig na 200 m stylem motylkowym, tryumfowała również w sztafecie 4x100 m.

Blisko 40 lat Poznań musiał czekać na organizację mistrzostw Polski. Po raz ostatni najlepsi krajowi pływacy rywalizowali w stolicy Wielkopolski o medale w  marcu 1972 roku. Poznań wreszcie może się pochwalić obiektem z  prawdziwego zdarzenia - dwa miesiące temu oddano do użytku nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy "Termy Maltańskie".

Organizatorzy mistrzostw zapewniali, że nowy basen jest "szybki" i  należy się spodziewać wielu rekordów Polski. W pierwszym dniu padł tylko jeden - w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Pływaczki AZS AWF Warszawa prowadzone przez Otylię Jędrzejczak pewnie wygrały wyścig finałowy i wynikiem 3.44,44 ustanowiły nowy rekord kraju. Poprzedni najlepszy rezultat - 3.47,07 także należał do stołecznego klubu.

W finale na 400 m stylem dowolnym "dopiero" drugą lokatę zajął aktualny mistrz Europy na 1500 m Mateusz Sawrymowicz. Ze srebrnego medalu nie robił jednak tragedii. - Czułem, że nie wygram, bo nie najlepiej czułem się przed startem. Zatoki coraz bardziej mi dokuczają. Z drugiej strony nie mam się czym martwić, bo poprawiłem czas z mistrzostw Europy. W tym roku nie  pływałem zbyt dobrze "czterysetki", a to wynika z tego że  przygotowywałem się już pod katem igrzysk, sporo było siły, więc dynamika została trochę w tyle. Czekam teraz na 800 i  1500 m - to są moje konkurencje i na tych dystansach czuję się znacznie lepiej - tłumaczył Sawrymowicz.