Puchar Świata: Kowalczyk kończy start w ćwierćfinale

Puchar Świata: Kowalczyk kończy start w ćwierćfinale

Justyna Kowalczyk (fot. Tor Atle Kleven/Wikipedia)
Justyna Kowalczyk z 26 czasem eliminacji awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata w biegach w słoweńskiej Rogli. Najlepszy wynik uzyskała Szwedka Ida Ingemarsdotter - 2.20,18. Polka była wolniejsza o 5,54 s. W ćwierćfinale biegu sprinterskiego Polka zajęła piąte miejsce - i odpadła z dalszej rywalizacji. Pierwsza linię mety minęła Amerykanka Kikkan Randall. Drugie miejsce zajęła Finka Aino-Kaisa Saarinen. Zawody w Rogli wygrała ostatecznie norweżka Maiken Caspersen Falla. Druga w finale była Kanadyjka Chandra Crawford, a na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Ida Ingemarsdotter.
W Rogli nie startuje przeziębiona Marit Bjoergen, a niespodziewanie eliminacji nie zdołały przebrnąć inne czołowe norweskie biegaczki - Vibeke Skofterud sklasyfikowano na 33 miejscu, a Therese Johaug na 50.

Słabo spisały się pozostałe reprezentantki Polski: Sylwia Jaśkowiec była 49, Ewelina Marcisz - 57, a Paulina Maciuszek zajęła ostatnią, 58 lokatę.