Ciężko było tylko w pierwszym secie. Awans Skry w LM

Ciężko było tylko w pierwszym secie. Awans Skry w LM

Siatkarze Skry awansowali do kolejnej fazy Ligi Mistrzów (fot. Newspix)
W 4. kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów wygrała na wyjeździe ze słoweńskim zespołem ACH Volley Lublana 3:0 (34:32, 25:18, 25:21). Bełchatowianie z dorobkiem 11 pkt. są liderem grupy F i mają już zapewniony awans do kolejnej fazy LM.
Niespełna tydzień temu bełchatowianie po bardzo wyrównanym meczu wygrali w Łodzi z ACH Volley 3:2. Trener mistrzów Polski Jacek Nawrocki spodziewał się, że równie zacięty będzie mecz rewanżowy. Pierwszy set potwierdził te przewidywania. Słoweńcy prowadzili w nim m.in. 8:6, 16:15 i 23:21. Później każda z drużyn miała po kilka piłek setowych. Ostatecznie partia zakończyła się wygraną PGE Skry 34:32.

Przełamanie oporu Słoweńców w pierwszym secie okazało się kluczowym momentem całego meczu. W dwóch kolejnych partiach gospodarze nie potrafili już nawiązać wyrównanej walki z bełchatowską ekipą. Goście górowali nad rywalami we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Ich przewaga była tak duża, że bez obawy o końcowy wynik Nawrocki mógł desygnować do gry wszystkich graczy rezerwowych. Drugą partię bełchatowianie wygrali 25:18, trzecią 25:21 i cały mecz 3:0.

Było to czwarte zwycięstwo PGE Skry w tej edycji LM. W kolejnym meczu mistrzowie Polski 12 stycznia zagrają na wyjeździe z francuskim Tours VB.