Dwie dogrywki i PGE Turów ma puchary z głowy

Dwie dogrywki i PGE Turów ma puchary z głowy

Wicemistrz Polski pożegnał się z pucharami (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Koszykarze PGE Turów Zgorzelec przegrali po dwóch dogrywkach z Dexią Mons Hainaut 97:98 (22:21, 23:11, 12:18, 17:24, 11:11, 12:13) w wyjazdowym meczu 6., ostatniej kolejki grupy H Pucharu Europy. Była to czwarta porażka wicemistrza Polski. Obydwa kluby nie zdołały awansować do drugiej fazy rozgrywek.
Wicemistrzowie Polski w emocjonującym stylu pożegnali się z europejskimi pucharami. Po pierwszych 20 minutach prowadzili wysoko 45:32, ale zabrakło im konsekwencji w drugiej połowie spotkania.

Zgorzelczanie stracili prowadzenie w 34. minucie (59:60). Końcówka należała do gospodarzy, którzy prowadzili na 73 s przed końcem 71:63. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego po akcjach Daniela Kickerta i Ronalda Moore'a doprowadzili jednak do remisu 74:74 i pierwszej dogrywki. W niej wygrywali już 85:78, ale przez 103 sekundy nie zdołali zdobyć punktów i po 45 min. był remis 85:85. W drugiej dogrywce gospodarze byli minimalnie lepsi.