Puchar Niemiec: Borussia awansowała. Grali wszyscy Polacy

Robert Lewandowski, fot. newspix
Piłkarze Borussii Dortmund awansowali do 1/4 finału Pucharu Niemiec, eliminując na wyjeździe po serii rzutów karnych drugoligową Fortunę Duesseldorf (5:4, po dogrywce było 0:0). Jedną z jedenastek wykorzystał kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski.
Oprócz Błaszczykowskiego po 120 minut w barwach Borussii zagrali także Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Aktualni mistrzowie Niemiec nie mieli pomysłu, jak w  regulaminowym czasie i dogrywce strzelić gola niżej notowanym rywalom. Usprawiedliwieniem Borussii może być jednak fakt, że już od 34. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Patricka Owomoyeli.

W serii jedenastek Błaszczykowski podszedł do piłki jako drugi zawodnik Borussii. Zdobył gola, ale... musiał powtórzyć rzut karny, ponieważ kopnął piłkę przed gwizdkiem sędziego. Za drugim razem ponownie pokonał bramkarza Fortuny. Przy stanie 3:3 pomylił się napastnik gospodarzy Thomas Broeker, który kopnął nad poprzeczką.

We wtorek awans do ćwierćfinału zapewnił sobie również m.in. lider Bundesligi Bayern Monachium. Bawarczycy wygrali na wyjeździe z drugoligowym VfL Bochum 2:1, a decydującą bramkę zdobyli w ostatniej minucie po strzale Arjena Robbena.