Skandal w Pucharze Holandii: bramkarz kopnął kibica, trener kazał zawodnikom przerwać mecz

Skandal w Pucharze Holandii: bramkarz kopnął kibica, trener kazał zawodnikom przerwać mecz

Piłkarzom Ajaksu i AZ Alkmaar nie dane było dokończyć spotkania (fot. PICS UNITED/EDWIN VAN ZANDVOORT/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Mecz 1/8 finału Pucharu Holandii pomiędzy Ajaksem Amsterdam a AZ Alkmaar został przerwany w 38 minucie przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Trener gości - po wbiegnięciu na murawę jednego z kibiców - nakazał swoim piłkarzom wrócić do szatni.
W trakcie pierwszej połowy na murawę stadionu w Amsterdamie wbiegł 19-letni fan, który chwilę potem został kopnięty przez bramkarza drużyny AZ -  Estebana. Za to zachowanie sędzia ukarał Kostarykanina czerwoną kartkę. Wobec wydarzeń na boisku, trener Alkmaar (aktualnego lidera holenderskiej ekstraklasy) Gert Jan Verbeek polecił swoim zawodnikom, by opuścili boisko. Po chwili sędzia zakończył mecz. - W szatni nasi piłkarze powiedzieli, że nie czuli się bezpiecznie na murawie - przekonywał dyrektor techniczny AZ Alkmaar Earnest Stewart.

Inny z dyrektorów AZ Alkmaar Toon Gebrands zapowiedział, że jego klub zaakceptuje każdą decyzję podjętą przez komisję dyscyplinarną Holenderskiej Federacji Piłkarskiej (KNVB). Dodał jednak, że  bezpieczeństwo piłkarzy jego drużyny było zagrożone w trakcie spotkania. Z kolei działacz Ajaksu Jeroep Slop poinformował, że policja aresztowała kibica, który wbiegł na murawę.