Kuffour już w piłkę nie zagra

Kuffour już w piłkę nie zagra

Samuel Kuffour (fot. Paulblank/Wikipedia)
Były piłkarz reprezentacji Ghany i Bayernu Monachium, 35-letni Samuel Kuffour zakończył karierę. Pożegnalny mecz odbył się w Kumasi, a jego główny bohater zdobył jedną bramkę. Zespół pod nazwą "Przyjaciele Kuffoura" przegrał z kadrą kraju - "Black Stars" - 5:6.

Kuffour "otworzył" wynik spotkania na Baba Yara Sports Stadium - do przerwy rywale prowadzili jednak 4:3 (gole strzelali m.in. Andre Ayew, Derek Boateng i Jordan Ayew). Z kolei ostatnie trafienie dla "Przyjaciół" uzyskał legendarny libijski zawodnik, 45-letni George Weah. W meczu wystąpił również m.in. Kameruńczyk Patrick Mboma. Gośćmi specjalnymi meczu byli dawni prezydenci Ghany: Jerry John Rawlings i John Agyekum Kufuor.

Obrońca Samuel Osei Kuffour w drużynie narodowej Ghany, mistrz świata U-17 sprzed dwóch dekad, w latach 1993-2006, rozegrał 59 spotkań i  uzyskał trzy gole. Niemal całą karierę spędził w Bayernie (w połowie lat 90-tych był wypożyczony do klubu z Norymbergi), a dopiero mając 29 lat przeniósł się do Romy. Później krótko grał jeszcze w Ajaksie Amsterdam, Livorno i Asante Kotoko Kumasi.